wz
Home | Gallery | Writing | Other | G-Book  
Konečně konec... ale takhle?
Harry se sunul ke kabinetu profesora lektvarů přímo šnečím tempem. Komu by se taky chtělo na školní trest, co? Navíc s tím parchantem Snapem! Víc to ale zdržovat nemohl… ještě aby tak přišel pozdě, Snape by mu to určitě dal vypít.

Ani si to neuvědomil a ocitl se přede dveřmi obávaného profesora lektvarů. Nehodlal tam vystát důlek, a tak sebral odvahu, konečně zvedl ruku a zaklepal.

"To je dost, že taky jdete, Pottere," zasyčel Snape.

"Ještě mám čas," odsekl Harry.

"A koho to zajímá?" ušklíbl se Snape. V Harrym už vřela krev a to tady s ním má ještě strávit dvě hodiny. Rozhodl se, že to protentokrát spolkne a bude ho ignorovat.

"Jste přesně jako váš otec, stejný namyšlený rozmazlený fracek," neodpustil si ale Snape. Harrymu došly nervy v jednom okamžiku.

"Držte už krucinál hubu! Přestaňte takhle mluvit o mým tátovi!" rozkřikl se Harry.

"Ale, ale, Pottere, vy jste se nám nějak rozjel, co? Žebyste chtěl tresty ještě po zbytek měsíce?" zeptal se jízlivě milý pan profesor. A Harryho nervy už definitivně přetekly.

"Já bych se na vás mohl vys**t!" křikl Harry a zabouchl dveře zvenčí. Na chodbě se opřel o chladnou kamennou zeď a v duchu si nadával.

"Ku**a, proč mě ten šmejd vždycky tak vytočí? Chtěl bych odtud vypadnout a to hodně daleko," řekl nahlas.

Najednou se ozvalo hlasité PRÁSK! a Harry ucítil, jak padá. Všude kolem něj byla temnota. Vítr mu svištěl kolem uší. Najednou se ocitl někde na trávě. Dopadl někde do svahu. Ani si to neuvědomil a začal se kutálet dolů a zastavil se až o strom, který rostl asi v polovině kopce. Pomalu se zvedl.

"Ksakru, kde to jsem?" zeptal se sám sebe. Rozhlédl se kolem. Nikde nic. Jenom louky a lesy. Rozhodl se, že se vyškrábe na ten kopec, ze kterého se právě skutálel, aby zjistil, jestli tam nedohlédne na nějaké obydlí. A možná se dozví, kde to je.

Vylezl na zmíněný kopec, ale to, co uviděl, ho vůbec nepotěšilo. No uznejte sami, koho by potěšilo, kdyby na něho mířila asi tak padesátka kopí.

"Chyťte ho, to bude on, ten, kterého určili… chyťte toho šarlatána!!!" rozkřiklo se všech padesát hlasů jeden přes druhého. A Harry udělal jedinou rozumnou věc, tj. vzal nohy na ramena.

Utíkal směrem k lesu, kde tušil bezpečí. Ti, co po něm šli, vypadali jako středověcí armádní příslušníci. Vůbec se mu nelíbilo, že ho nazvali šarlatánem. Utíkal lesem jako o závod a s potěšením si všiml, že ho už nikdo nepronásleduje, nejspíš se zastavili na kraji toho lesa.

Ksakru, ale proč? Nechápal.
No, aspoň na mě už nikdo nebude řvát šarlatáne, či chyťte ho… Na chvíli se zamyslel, ale utíkal dál. Vtom ale zakopl o nějaký kořen. Chytil se za hlavu a začal se kolem rozhlížet. Po chvilce, kdy zjistil, že nemá otřes mozku, pokračoval ve svých úvahách…
Pořád je to ale lepší než, kdyby mě tady obvinili z… Ani ho nenechali dopřemýšlet.

"Čaroděj! Čaroděj! Čaroděj!" rozléhlo se ze všech stran. Někdo ho chytil, někdo zvedl, někdo svázal a někdo ho hodil do temné kobky v podzemí…
Kruci… Potkalo ho právě to, co si uvědomil chvíli před tím, než ho našli a co by si nikdo nepřál.
A teď mám na krku inkvizici… pomyslel si.
Zajímalo by mě, co tady dělám. Vypadá to tu opravdu jako ve středověku. No snad se z toho nějak dostanu. Na tom přece nemůže nic být...
Nevěděl, jak dlouho tam byl, ale bylo to OPRAVDU DLOUHO. Po nějaké době se za dveřmi ozvaly nějaké zvuky a někdo vstoupil do jeho cely. Chytil ho pod krkem a vyhodil z cely.
Harry dopadl před nějaké shromáždění. Okamžitě se mu před očima vybavily ilustrace z knížek… zalitoval, že si do Snapeova kabinetu nevzal hůlku.
No kdyby mi to ten blb nezakázal, ani na chvilku bych ji neodložil…
Všiml si pak, že do něj ti soudcové něco mluví. Soustředil se tedy na výslech. Soudce se na něj konečně obrátil, jakoby čekal, že ze sebe dostane něco chytrého…

Harrymu prolétly před očima naprosto všechny jeho potyčky se Smrtijedy, s Voldemortem… to bylo jednodušší, instinkt mu vždycky napověděl, co dál, nebo se mohl spolehnout na pomoc a podporu přátel nebo někoho z Řádu… Jenomže tady byl sám…

Svatý Voldemort, pomyslel si. Jenomže byl tak unavený, že si ani neuvědomil, že to řekl nahlas.

"Svatý Voldemort?" ozvalo se sálem šuškání všech shromážděných.

"Nikdo takový neexistuje. Doufali jsme, že budeš čaroděj, mohl bys nám pomoci… ale herezi a kaciřství tady nestrpíme… NA HRANICI!" prohlásil hlavní soudce. Ozval se neskutečný hluk. Harry se chtěl bránit, ale nikdo ho už neposlouchal… Najednou si uvědomil, co vlastně soudce řekl… na hranici, na hranici, na hranici... stále se mu to v hlavě opakovalo.

"To ne! NE!!!" křičel a začal sebou škubat. Někdo ho praštil po hlavě.

Probral se připoutaný k nějakému dřevu. Pod sebou měl nanošené otípky dřeva. Před nim bylo shromáždění a ve předu stál kat s pochodní v ruce.

"Máš poslední možnost," řekl jeden kněz tiše, ale Harry ho nezaslechl.

"Brumbále, pomozte mi," řekl z posledních sil. Kněží zakroutili hlavami.

"Ani teď se nezřekne své víry, stále vzývá své pohanské bohy. Kate, konej," řekl hlavní soudce.

Kat přistoupil a hodil pochodni na dřevo. Harry ještě do posledního okamžiku doufal, že to je jen noční můra a že se každou chvíli probere, ale nestalo se tak.

Ucítil teplo... HORKO... ŽÁR!!!

Kouř ho dusil, už nemohl ani křičet, hlasivky mu vypověděly poslušnost.

Hlava mu klesla na stranu a před očima se mu objevil záblesk zeleného světla a uslyšel Voldemosrtův smích, vzdálený přesto zřetelný….VYHRÁL…